Akcje

28.07

Środa

00:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - II kwartał 2021

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - II kwartał 2021

19.07

Poniedziałek

00:00
Opieka nad Incomings (SCOPE) lipiec część 2

Opieka nad Incomings odbywających praktyki kliniczne w Bydgoszczy w II połowie lipca (studentka z Węgier + od 28 student z Portugalii, od 30 kolejny student z Portugalii i studentka z Rumunii).

05.07

Poniedziałek

00:00
Opieka nad Incomings (SCOPE) lipiec 2021 część 1

Opieka w 1.połowie lipca nad studentką z Węgier odbywającą praktyki kliniczne w ramach SCOPE.

29.06

Wtorek

16:00
Przychodnia Studencka

Sprzątanie Przychodni Studenckiej "Otwarte Drzwi" w celu przygotowania do ponownego użytkowania.

24.06

Czwartek

00:00
Rozliczenie działalności ogólnopolskiej - I kwartał 2021

Rozliczenie działalności ogólnopolskiej w okresie 1 stycznia 2021-31 marca 2021.

22.06

Wtorek

08:00
Ratowanie na spontanie - Peer Education

Spotkanie z medykiem dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy. Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym (na obiektach wodnych, podczas upałów i burzy, oraz przy kontakcie z obcymi). 

21.06

Poniedziałek

10:00
Państwo Płodni - posty na Instagram

Akcja mająca na celu zwrócenie uwagi na problem niepłodności, poronień i braku dostępności do in vitro, antykoncepcji oraz aborcji. Projekt jest skierowany zarówno do osób młodych, które potrzebują podstawowej edukacji seksualnej i informacji na temat planowania rodziny, ale też starszych, które zmagają się z problemem w kwestii poczęcia dziecka i donoszenia ciąży. Akcja ma na celu wypełnienie społecznej luki w kwestii wiedzy nt. podstawowych metod planowania rodziny i zapewnienie rzetelnej wiedzy z zakresu zdrowia reprodukcyjnego opartej na evidence based medicine.

18.06

Piątek

11:25
Zaburzenia Odżywiania - Peer Education

Akcja mająca na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat zaburzeń odżywiania, zwrócenie ich uwagi na charakterystyczne zachowania osób chorych oraz wskazanie dróg pomocy osobom dotkniętym zaburzeniami. Akcja przeprowadzona w dniu 18.06.2021 stacjonarnie dla uczniów szkoły średniej przy ul. Kijowskiej 7 w Bydgoszczy. Prowadzenie zajęć - 2 godziny lekcyjne

14.06

Poniedziałek

13:00
W kleszczach kleszczy - Peer Education

Peer education. Zajęcia prowadzone stacjonarnie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Bydgoszczy (ul. Żmudzka 12). Odbyła się jedna lekcja, trwająca 1,5h, łącznie udało się zaprezentować temat ok. 30 uczniom i uczennicom. Celem zajęć jest szerzenie świadomości na temat profilaktyki i leczenia chorób odkleszczowych, w tym boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu. W trakcie zajęć został przeprowadzony quiz utrwalający zdobytą przez uczniów w trakcie wykładu wiedzę oraz otrzymali oni do wypełnienia karty pracy. Jest to akcja cykliczna - przeprowadzana trzynasty raz w tym roku akademickim. 

14.06

Poniedziałek

12:40
Ratowanie na spontanie - Peer Education

Spotkanie z medykiem dla uczniów klasy 2e VII Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Kusocińskiego. Przybliżenie studiów na kierunku ratownictwo medyczne, medycznych czynności ratunkowych, pierwszej pomocy, możliwej drogi dalszego kształcenia ratowników medycznych oraz miejsc ich zatrudnienia. Zajęcia przeprowadzone w formie stacjonarnej.

10.06

Czwartek

17:00
Warsztaty USG tętnic szyjnych

Kolejne spotkanie w ramach projektu "Warsztaty USG" dotyczyło USG tętnic szyjnych. Webinar poprowadziła lek. Izabela Meisner-Kramarz, specjalista neurolog. W warsztatach wzięło udział ok. 75 osób.

07.06

Poniedziałek

19:00
Webinar "Dieta roślinna" - Zaburzenia Odżywiania

Webinar na temat diety roślinnej został poprowadzony przez mgr dietetyki Iwonę Kibil. Wydarzenie miało na celu przybliżenie zagadnień dotyczących diety wegańskiej i wegetariańskiej. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak zapobiegać niedoborom na diecie roślinnej, co należy suplementować i jaki jest wpływ na zdrowie diety roślinnej w porównaniu do diety tradycyjnej. Webinar odbył się 7.06.2021 w godzinach 19:00 - 20:00 na platformie zoom. Słuchaczami byli głównie studenci kierunku lekarskiego oraz dietetyki. Promocja wydarzenia obejmowała utworzenie wydarzenia na Facebooku oraz udostępnienie informacji o webinarze przez prelegentkę.

31.05

Poniedziałek

16:00
AntiTobacco - World No Tobacco Day

Akcja na Światowy Dzień Bez Tytoniu - akcja edukacyjna na instagramie.

26.05

Środa

10:45
Ratowanie na spontanie - Peer Education

Spotkanie z medykiem dla uczniów klasy 2d VII Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Kusocińskiego. Przybliżenie studiów na kierunku ratownictwo medyczne, medycznych czynności ratunkowych, pierwszej pomocy, możliwej drogi dalszego kształcenia ratowników medycznych oraz miejsc ich zatrudnienia. Zajęcia przeprowadzone w formie wideokonferencji.

26.05

Środa

10:45
AntiTobacco - Peer Education

W klasie 1F liceum została przeprowadzona lekcja dotycząca szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych. Uczniowie poznali skład papierosa, podstawowy proces uzależnienia się od nikotyny oraz dowiedzieli się czym grozi zarówno palenie czynne, jak i bierne oraz dlaczego warto rzucić.

25.05

Wtorek

09:50
ProfiRAKtyka

W ramach projektu "ProfiRAKtyka" przeprowadziliśmy zajęcia online w IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszcz, gdzie omówiliśmy najważniejsze zasady profilaktyki nowotworowej i zapoznaliśmy uczniów z Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem, zwracając szczególną uwagę na możliwość zmniejszenia rozwoju nowotworów m.in. poprzez zaprzestanie palenia wyrobów tytoniowych. Wspomnieliśmy również o procesie nowotworzenia, cechach nowotworów oraz pokazaliśmy obrazy mikroskopowe komórek nowotworowych. Zajęcia trwały jedną godzinę lekcyjną. Odpowiadaliśmy na pytania zadawane przez uczestników. Aktywizowaliśmy naszych uczestników poprzez zadawanie pytań w trakcie prezentacji oraz na zakończenie sprawdziliśmy ich więdzę z zakresu profilaktyki i nowotworów poprzez przygotowany quiz.

25.05

Wtorek

08:55
ProfiRAKtyka

W ramach projektu "ProfiRAKtyka" przeprowadziliśmy zajęcia online w IV LO im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie omówiliśmy najważniejsze zasady profilaktyki nowotworowej i zapoznaliśmy uczniów z Europejskim Kodeksem Walki z Rakiem, zwracając szczególną uwagę na możliwość zmniejszenia rozwoju nowotworów m.in. poprzez zaprzestania palenia wyrobów tytoniowych. Wspomnieliśmy również o procesie nowotworzenia, cechach nowotworów oraz pokazaliśmy obrazy mikroskopowe komórek nowotworowych. Zajęcia trwały jedną godzinę lekcyjną. Odpowiadaliśmy na pytania zadawane przez uczestników. Aktywizowaliśmy naszych uczestników poprzez zadawanie pytań w trakcie prezentacji oraz na zakończenie sprawdziliśmy ich więdzę z zakresu profilaktyki i nowotworów poprzez przygotowany quiz.

20.05

Czwartek

09:50
W kleszczach kleszczy - Peer Education

Peer education. Zajęcia prowadzone online dla klas IV Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Odbyły się dwie lekcje, trwające 45 minut, łącznie udało się zaprezentować temat ok. 110 uczniom i uczennicom. Celem zajęć jest szerzenie świadomości na temat profilaktyki i leczenia chorób odkleszczowych, w tym boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu. W trakcie zajęć został przeprowadzony quiz utrwalający zdobytą przez uczniów w trakcie wykładu wiedzę. Akcja cykliczna - przeprowadzana dwunasty raz w tym roku akademickim. 

10.05

Poniedziałek

10:00
Marzycielska Poczta - Kartka z Uśmiechem

Zbiórka własnoręcznie wykonanych kartek z okazji Dnia Dziecka dla dzieci z oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. 

09.05

Niedziela

02:45