Programy Stałe

SCOME
Celem Programu Stałego ds. Edukacji Medycznej (SCOME) jest jak najlepsze przygotowanie studentów do przyszłej pracy zawodowej oraz badania i promowanie na uczelniach wyższych najlepszych rozwiązań w nauczaniu medycyny. Organizujemy liczne lokalne i ogólnopolskie warsztaty, konferencje i szkolenia, które są wyjątkową platformą do dyskusji i wymiany doświadczeń na temat systemu nauczania na uczelniach medycznych w Polsce i na świecie. Szczególną uwagę zwracamy na to, aby każdy realizowany przez nas projekt posiadał część praktyczną. Pozwala to uczestnikom na sprawdzenie wiedzy teoretycznej, przyswojonej podczas organizowanych przez nas kursów i odbycie dodatkowych zajęć praktycznych, których często brakuje polskim studentom w programie studiów.



SCOPH
Program Stały ds. Zdrowia Publicznego (SCOPH) łączy studentów medycyny z całego świata w celu nauki, budowania umiejętności, współpracy, odkrywania i wymiany pomysłów w odniesieniu do kwestii związanych ze zdrowiem publicznym, włączając w to problemy zdrowia globalnego, polityki zdrowotnej, promocji zdrowia i aktywności edukacyjnej. Kierującą nami jest wizja, w której członkowie IFMSA-Poland zdobywają optymalne umiejętności i wiedzę osiągając pełnię swojego potencjału, aby przyczynić się do tworzenia zdrowszego społeczeństwa w zakresie ich możliwości jako studenci oraz przyszli lekarze. Realizujemy to poprzez ogólnopolską wymianę wiedzy, tworzenie projektów edukacyjnych i profilaktycznych, działalność opiniotwórczą i rzeczniczą, współpracę międzynarodową, organizację kampanii w mediach społecznościowych, prowadzeniu warsztatów umiejętności i ustawiczne kształcenie.


SCORA

Program Stały ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS (SCORA) to najmłodszy Program działający w ramach IFMSA-Poland. Prowadzimy szeroko zakrojoną działalność, która ma na celu przede wszystkim edukację, dotyczącą zarówno profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową (STI), jak i ich objawów, diagnostyki i leczenia. Staramy się kierować nasze akcje do różnych grup społecznych, rozpoczynając od młodzieży szkolnej, po osoby starsze, które mogą zdobytą wiedzę przekazać swoim dzieciom czy wnukom. Opierając się na własnych obserwacjach, rozszerzamy naszą działalność - dziś staramy się mówić coraz częściej o szeroko rozumianym zdrowiu reprodukcyjnym, uczymy konieczności wizyt u ginekologa, walczymy z przemocą wobec kobiet i stygmatyzacją osób chorych na STI’s.



SCORP

Działania Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju (SCORP)  opierają się na realizacji projektów ogólnopolskich i lokalnych, w ramach których zapoznajemy studentów medycyny, jak i całe społeczeństwo, z tematyką Praw Człowieka. Chcemy również nieść pomoc osobom z naszego najbliższego otoczenia, które z różnych przyczyn potrzebują wsparcia. Stąd propozycje wolontariatów, zależne od poszczególnych miast.
W Polsce staramy się zwracać uwagę zarówno na problemy globalne, jak i te  w naszej Ojczyźnie. Często skupiając się na konfliktach zbrojnych na świecie, katastrofach naturalnych, powszechnym łamaniu Praw Człowieka w innych państwach zapominamy o problemach z którymi możemy zetknąć się na co dzień - milionach ludzi którzy nie mają dachu nad głową, o małych wojnach w zaciszach domowych czy też braku ludzkiego podejścia do osób niepełnosprawnych.

SCOPE&SCORE
W ramach Programu Stałego ds. Praktyk Klinicznych (SCOPE) i Programu Stałego ds. Wymiany Naukowej (SCORE), zbiorczo nazywanych przez nas “Exchanges”, nasz kraj co roku opuszcza prawie 500 osób - studentów medycyny i nie tylko, a w ich miejsce przyjeżdża tyle samo studentów zagranicznych, którzy wybrali Polskę jako kraj, w którym chcą spędzić miesiąc, praktykować medycynę, uczestniczyć w projektach naukowych i poznawać naszą kulturę.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj do zakładki “Praktyki i Wymiany Międzynarodowe” (a tą zakładką zajmie się już sam team exchanges)

 

Dyżur

Brak dyżurów w najbliższym czasie.