polski english

Warsztaty Prawa dla Studentów Medycyny

 
Prawo i medycyna, są dziedzinami życia ściśle ze sobą związanymi, szczególnie w naszych czasach, gdzie prawo reguluje niemalże  wszystkie elementy postępowania medycznego zawarte w dokumentach prawnych. Zaczynając od konstytucji, poprzez ustawy, na kodeksach etyki zawodowej kończąc.
 
Program ma na celu zwiększenie świadomości studentów w zakresie prawa medycznego. Tak jak wiemy, brak znajomości prawa nie zwalnia nas z jego przestrzegania, a w zawodach medycznych może mieć to bardzo poważne konsekwencje.
 
W programie chcielibyśmy przybliżyć zagadnienia związane z prawami i obowiązkami pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia, a także zasad ich odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej.
Współczesny lekarz nie może się skupić tylko na jednym aspekcie swojej pracy czyli na leczeniu. W interesie nas wszystkich jest poszerzanie umiejętności młodych lekarzy, co przyczyni się do polepszenia standardów leczenia, a także zapewni umiejętność radzenia sobie w sytuacjach skomplikowanych od strony prawnej.
Program został również wzbogacony o problematykę zagadnień bioetycznych m.in. w związku z toczącą się w opinii publicznej dyskusją dotyczącą procedury in vitro, czy macierzyństwa zastępczego, a także medycyny w prawie czyli elementy kryminalistyki.
 
Zapraszamy studentów medycyny na spotkania składające się z prelekcji i wykładów zaproszonych gości - lekarzy, prawników, studentów prawa, oraz dyskusji i debat. Zajmiemy się również orzecznictwem i poruszaniem na każdych zajęciach ciekawostek związanych z prawem i medycyną.
 

 

Koordynator Lokalny Projektu Warsztaty prawa dla studentów medycyny

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl