polski english

Tramwaj zwany Pożądaniem

Pewnie wielu z Was słyszało o HIV/AIDS i innych chorobach przenoszonych drogą płciową, ale ilu z nas ma tak naprawdę rzetelną wiedzę na ten temat? Czy zastanawiałeś/-aś się kiedyś głębiej nad tym problem? Rodzą Ci się pytania, na które nie znasz odpowiedzi? 

W Polsce z każdym rokiem przybywa osób, które o swoim zakażeniu HIV nie zdają sobie sprawy. Podejmując ryzykowne zachowania seksualne i nie zabezpieczając się w odpowiedni sposób przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, stanowią oni najniebezpieczniejszą grupę, albowiem z łatwością przekazują te niebezpieczne i trudne w leczeniu schorzenia na kolejne osoby. W przypadku HIV/AIDS do grona osób o podwyższonym ryzyku należą młodzi ludzie, którzy nie zawsze pamiętają o ABC profilaktyki (abstynencja, bycie wiernym, prezerwatywy). Właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy akcję „Tramwaj zwany pożądaniem”. Na czym ona polega?

Już wiosną 2018 specjalnie wynajęty do tego celu tramwaj rozwozić będzie wszystkich chętnych na imprezy w klubach po całym mieście, a jazdę tym niecodziennym środkiem lokomocji umilają członkowie IFMSA-Poland oddziału Bydgoszcz, którzy będą rozdawać ulotki informacyjne, gadżety, prezerwatywy i odpowiadający na pytania odnośnie HIV/AIDS wszystkim uczestnikom zabawy. Jest to najlepsza okazja ku temu aby nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, ale także uświadomić sobie, że niezależnie ile mamy lat, gdzie żyjemy i co robimy problem ten dotyczy nas wszystkich!

 

Koordynator Lokalny Projektu Tramwaj zwany Pożądaniem

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl