polski english

Szpital Pluszowego Misia

"Szpital Pluszowego Misia", a właściwie "Teddy Bear Hospital" jest projektem prowadzonym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny – IFMSA, obecnie w 24 krajach na świecie.

Koncepcja projektu narodziła się w 1997r. w Norwegii, jednak pierwsza akcja została zorganizowana dopiero w roku akademickim 2001/2002 przez studentów z dwóch niemieckich szkół medycznych pod patronatem Ge.M.S.A. (German Medical Students Association). To właśnie zza naszej zachodniej granicy pomysł przywędrował do Polski.

 

            Cele „Szpitala Pluszowego Misia”:

- zmniejszenie poziomu stresu u małego dziecka związanego z wizytą u lekarza

- przyzwyczajenie dziecka do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich

- zdobycie przez studentów medycyny nieocenionego doświadczenia w pracy z dzieckiem 

 

Za pomocą zabawy „Misiolodzy” przełamują obawy małych pacjentów przed badaniem lekarskim, pokazują na czym polega prowadzenie dokumentacji i jak funkcjonuje współpraca pomiędzy lekarzami różnej specjalizacji.

Każde dziecko ma szansę zetknąć się z medycznym światem: przybić pieczątkę na skierowaniu, posłuchać bicia serca swojego pupila, zobaczyć jak działa USG, EKG, RTG, asystować w przeprowadzeniu operacji i założenia profesjonalnego opatrunku na uszkodzoną łapkę .

O tym, że „Szpital Pluszowego Misia” jest wspaniałą zabawą dla dzieci świadczy popularność projektu zarówno wśród placówek przedszkolnych jak i studentów.

 

Koordynator Lokalny Projektu Szpital Pluszowego Misia

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl