polski english

Peer Education HIV/AIDS


Peer Education

Peer Education (Edukacja Rówieśnicza) to cykl projektów przeprowadzanych w szkołach w ramach Programu Stałego ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Peer Education jest projektem profilaktyczno-edukacyjnym mającym na celu szerzenie świadomości na temat zdrowia reprodukcyjnego i AIDS wśród młodzieży. Przeprowadzamy w szkołach lekcje, wspierane prezentacjami multimedialnymi i materiałami informacyjnymi w formie broszur, ulotek, zakładek i książeczek.      

Peer Education HIV/AIDS

W ramach projektu prowadzony jest "Peer Education HIV/AIDS", podczas którego rozmawiamy z młodzieżą na temat chorób przenoszonych drogą płciową, ich profilaktyki i leczenia. Poruszamy temat profilaktyki zakażeń wirusem HIV, postępowania po możliwym zakażeniu wirusem i życia z zakażeniem. Uświadamiamy o chorobie AIDS jako skutku nieleczonego zakażenia wirusem. Rozmawiamy także o  rodzajach antykoncepcji z zaznaczeniem, że mechaniczna antykoncepcja ma największą skuteczność ochrony przed zakażeniem wirusem.

Projekt jest objęty patronatem przez Krajowe Centrum ds. AIDS

 

Koordynator Lokalny Projektu Peer Education HIV/AIDS
 


Peer Education Męskie Sprawy

W ramach projektu prowadzony jest "Peer Education Męskie Sprawy". Jest to lekcja skierowana przede wszystkich do chłopców. Podczas zajęć omawiamy anatomię męskich narządów płciowych i rozmawiamy o przebiegu chorób typowo męskich, takich jak nowotwór jądra, prącia i prostaty. Opisujemy zabiegi samobadania jąder i prącia jako badań mających na celu wczesne wykrycie zmian chorobowych w obrębie męskich narządów płciowych. Ma to na celu uświadomienie chłopcom, jak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrycie choroby. Omawiamy także temat płodności, chorób przenoszonych drogą płciową i metod antykoncepcji.

 

Koordynator Lokalny Projektu Peer Education Męskie Sprawy


Peer Education Pierwsza Wizyta u Ginekologa

W ramach projektu prowadzony jest "Peer Education Pierwsza Wizyta u Ginekologa". Jest to lekcja skierowana przede wszystkim do dziewcząt. Podczas zajęć omawiamy anatomię żeńskich narządów płciowych i rozmawiamy o przebiegu cyklu miesiączkowego. Omawiamy przebieg pierwszej wizyty u ginekologa i zachęcamy dziewczęta do zapisania się na taką wizytę. Poruszamy temat cytologii jako badania mającego na celu wczesne wykrycie zmian chorobowych w obrębie szyjki macicy. Opisujemy także zabieg samobadania piersi jako badania mającego na celu wczesne wykrycie zmian chorobowych w obrębie piersi. Ma to na celu uświadomienie dziewczętom, jak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrycie choroby. Omawiamy także choroby przenoszone drogą płciową i metody antykoncepcji.                           


Koordynator Lokalny Projektu Peer Education Pierwsza Wizyta u Ginekologa

 

 

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl