polski english

Opieka nad Incomings

Każdego roku liczni studenci medycyny z całego świata wybierają Polskę jako miejsce, w którym zrealizują swoje praktyki wakacyjne w ramach programu SCOPE, lub przeprowadzą badania naukowe w obrębie SCORE. Młodych ludzi przyciąga do naszej ojczyzny możliwość rozwoju medycznych umiejętności. Ale nie jest to jedynym powodem ich przyjazdu. Kusząca jest również perspektywa poznania naszej kultury, niejednokrotnie diametralnie różnej, zobaczenie na własne oczy wielu zabytków i interesujących miejsc, w które przecież Polska obfituje. Wszystko to staramy się zapewnić przyjezdnym my, studenci działający w IFMSA-Poland.

Obcokrajowcy, mieszkając przez miesiąc w jednym z 12 miast (Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław), wykorzystując swoje wolne od pracy popołudnia, mają możliwość dokładnego poznania tamtejszych atrakcji. Co jednak z pozostałymi miejscami w Polsce? Otóż od tego są weekendy, w które to organizowane są wyjazdy do miast innych, niż te, gdzie nasi goście spędzają swoje praktyki. Odbywa się to w ramach programu NICE Project, czyli National Incomings Care and Excursions Project. Takie dwuipółdniowe wypady to świetna okazja do spotkania z obcokrajowcami z pozostałych miast, wspólnego imprezowania i zwiedzania najciekawszych zakątków, które prezentowane są im przez nas - polskich studentów z danych oddziałów IFMSA-Poland. W tym roku wspólnie zwiedzimy Kraków, Warszawę i Gdańsk.

Dbamy również o to, by nasi goście, zachwyceni urodą i bogactwem naszych rodzimych atrakcji, nie zapomnieli o celu, który przywiódł ich tutaj – pogłębianiu swojej wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Umożliwia to projekt Med-Ex, którego założeniem jest zorganizowanie co najmniej dwóch warsztatów dla incomingsów w jednym miesiącu, pozwalających doskonalić swój medyczny kunszt. Ich tematyka wybierana jest dowolnie w każdym mieście – od USG, poprzez szycie chirurgiczne, EKG, aż po naukę interpretowania RTG i wiele, wiele więcej. Jest to świetny sposób na wspólne spędzenie wolnego czasu, integrację i nauczenie się licznych, nowych rzeczy w miłym, międzynarodowym towarzystwie i w ciekawy sposób.

Mamy nadzieję, że dzięki projektom, które realizujemy wspólnymi siłami we wszystkich oddziałach, nasi goście spędzą tutaj niezapomniany czas, przeżyją niesamowite przygody, a Polska pozostanie na zawsze w ich sercach jako miejsce wyjątkowe. Miejsce, które będą wspominać z niezwykłym sentymentem i tęsknotą.

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl