polski english

Nakręć się!

W ramach projektu „Nakręć się!” organizujemy zbiórkę nakrętek od butelek oraz pojemników z tworzyw sztucznych w oznaczonych punktach w budynkach na terenie Collegium Medicum UMK.

O co chodzi? Na pewno słyszałeś o akcji zbierania zakrętek. Ale czy wiesz co dzieje się z nimi dalej?

W skupie za TONĘ nakrętek można dostać 700 – 1600 zł. By uzbierać na wózek, trzeba więc nawet 10 – 12 ton plastiku, czyli ok. 4,5 mln sztuk nakrętek.

Gdyby co piąty Polak oddawał JEDNĄ plastikową zakrętkę dziennie - można by zakupić ok. 750 wózków inwalidzkich w ciągu roku!

Zebrane nakrętki trafiają do firmy recyklingowej. Następnie zostają oczyszczone z zanieczyszczeń, zmielone i przekształcone w regranulat. Taki półprodukt jest przetwarzany dalej i można z niego uzyskać np. doniczki, wiadra budowlane czy łopaty do odśnieżania.

Akcja zakłada prowadzenie regularnej zbiórki plastikowych nakrętek, z której dochód w 100 procentach przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.

Jakie zakrętki są przedmiotem akcji? Istotnym jest, żeby nakrętki były z grubszego plastiku niż ten z butelek. Niekoniecznie muszą to być nakrętki po napojach, przyjmowane będą również nakrętki po kosmetykach (np. kremy, aerozole, płyn do kąpieli) czy chemii gospodarczej (np. płyn do naczyń). Należy usunąć miękkie tworzywo spod nakrętki kremu, jeżeli to nie jest plastik, oraz wyjąć tekturkę spod wieczka kawy rozpuszczalnej.

Namów na zbiórkę swoją rodzinę i znajomych i już dziś i przyłącz się do pozytywnie nakręconych! :)

 

Koordynator Lokalny Projektu Nakręć się!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl