polski english

AntiTobacco- dla życia bez tytoniu

W dzisiejszych czasach wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że palenie tytoniu jest szkodliwe… Czy na pewno wszyscy?

Palenie tytoniu jest procesem, którego początki sięgają okresu dzieciństwa i dorastania. Część dzieci i młodzieży poprzestanie tylko na próbach palenia. Jednak niektórzy zaczną palić regularnie, a u części rozwinie się również uzależnienie od nikotyny.

Wczesna inicjacja tytoniowa zwiększa ryzyko uzależnienia od nikotyny, a co za tym idzie, trudności w zaprzestaniu palenia w późniejszym wieku, co może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

Badania z ostatnich lat zwracają także coraz większą uwagę na długotrwałe i szkodliwe konsekwencje zdrowotne tzw. biernego palenia, dotykające zwłaszcza dzieci palaczy. 

Nasz projekt jest odpowiedzią na stale rosnącą w naszym kraju liczbę dzieci i młodzieży palących papierosy, a także uzależnionych od tytoniu.

Zgodnie z zaleceniem Światowej Organizacji Zdrowia uznaliśmy eliminację palenia tytoniu za jeden z priorytetów w obszarze naszego działania. Dlatego chcemy prowadzić aktywną edukację zdrowotną w celu zapobiegania negatywnym skutkom nikotynizmu poprzez uświadomienie o istnieniu problemu, jak i nakłanianie do niepodejmowania w ogóle inicjacji tytoniowej.

 

Koordynator Lokalny Projektu AntiTobacco

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland

 

*

Dyżur

Brak dyżurów
w najbliższym czasie

Adres e-mail
*
Hasło
*
Zapamiętaj mnie

Zapomniałem hasła

Rejestracja

Newsletter

E-mail
© 2019 IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz
Realizacja: indemi.pl     projekt graficzny: Wasacz.pl